افزونه جلالی را نصب کنید. 10 صفر 1442 Sunday, 27 September , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 56×
  • اوقات شرعی

  • اطلاعیه ها

    پ
    پ
    //irttf.ir/wp-content/uploads/2020/03/121.png

    تاریخچه تنیس روی میز

    در سال ۱۳۱۷ که مستشاران انگلیسی در آبادان،مسجد سلیمان و شهرهای نفت خیز جنوب کار می کردند یک میز پینگ پنگ همراه خودشان آورده و مشغول بازی با خودشان می شدند.
    پینگ پنگ در یک چشم به هم زدن فراگیر شد و دنیای توپ را که از سوی ایرانیان مورد توجه قرار گرفت.
    کلوپ های خصوصی ویژه بازی پینگ پنگ تشکیل شده شش سال پس از ورود اولین میز پینگ پنگ به ایران مسابقات کلوپ ها و دستجات آزاد در سال ۱۳۲۴ در مناطق نفت خیز کشور برگزار شد.
    یک سال بعد و با گسترش تب پینگ پنگ در کشور فدراسیون تنیس و تنیس روی میز با هم و به ریاست آقا خان بختیار تشکیل گردید و کار خود را با برگزاری مسابقات مختلف بین باشگاهها و دستجات آزاد آغاز نمود در سال ۱۳۲۶ شمسی (۱۹۴۷ میلادی) فدراسیون تنیس روی میز ایران به عضویت فدراسیون بین المللی درآمد و در همان سال چهاردهمین دوره مسابقات در پاریس برگزار گردید.

    //irttf.ir/wp-content/uploads/2020/03/8855222.jpg

    ایران کاپ (IRAN CUP)

    جایزه ای برای مقام نخست مسابقات دوبل (دو نفره)مردان جهان به نام IRANCUP در نظر گرفته شده و از آن زمان تا کنون این کاپ در جریان مسابقات جهانی که هر دو سال یکبار برگزار می گردد به برندگان اهدا می گردد در سال ۱۳۳۲ برای اولین بار مسابقات قهرمانی کشور در تهران برگزار شد در سال ۱۳۵۶ شمسی تیم بانوان ایران در مسابقات جهانی سوئد شرکت نمود.

    http://irttf.ir/wp-content/uploads/2020/03/TrophiesAll7-1500x700.jpg

    رؤسای فدراسیون تنیس روی میز 

    در سال ۱۳۴۶ فدراسیون تنیس و تنیس روی میز از هم جدا شدند و هر کدام دارای فدراسیون مستقلی شدند.

    روسای فدراسیون تنیس روی میز از شروع تا حال عبارند از :

     شادروان آقاخان بختیار از ۱۳۲۵ تا ۱۳۲۸ - شادروان محمود حاجبی از ۱۳۲۸ تا ۱۳۴۶ -  شادروان غفور آلبا از ۱۳۴۶ تا ۱۳۴۸- شادروان محسن آروین از ۱۳۴۸ تا ۱۳۵۱- شادروان امیر امین از ۱۳۵۲ تا ۱۳۵۴- شادروان شاهرخ امیر ارجمند از ۱۳۵۴ تا ۱۳۵۷- امیر میرصادقی از ۱۳۵۸ تا ۱۳۵۹- شادروان محمدرضا لواسانی از ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۰- شادروان علی اکبری آرمند ، دوره اول از ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۲ ، دوره دوم از ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۹- احمد صفوی زاده از ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۴- شادروان محمد مجد آرا از  ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۵- شاهرخ شهنازی از ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۸- محمد زارع پور اشکذری از تاریخ ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۳ - مهرداد علی قارداشی از ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۸

    //irttf.ir/wp-content/uploads/2020/03/1.jpg
    //irttf.ir/wp-content/uploads/2020/03/2-1.jpg
    //irttf.ir/wp-content/uploads/2020/03/3-1.jpg
    //irttf.ir/wp-content/uploads/2020/03/4-1.jpg
    //irttf.ir/wp-content/uploads/2020/03/5-1.jpg
    //irttf.ir/wp-content/uploads/2020/03/6-1.jpg
    //irttf.ir/wp-content/uploads/2020/03/7-1.jpg
    //irttf.ir/wp-content/uploads/2020/03/8-1.jpg
    //irttf.ir/wp-content/uploads/2020/03/9-2.jpg
    //irttf.ir/wp-content/uploads/2020/03/10-1.jpg
    //irttf.ir/wp-content/uploads/2020/03/11.jpg
    //irttf.ir/wp-content/uploads/2020/03/12.jpg
    //irttf.ir/wp-content/uploads/2020/03/13.jpg
    //irttf.ir/wp-content/uploads/2020/03/14.jpg

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.

    en_USEnglish
    fa_IRPersian en_USEnglish