تبلیغات


رویدادها

انتخابی تیم ملی بزرگسالان آقایان

محل :آکادمی امیراحتشام زاده تهران

زمان :23 الی 26 خرداد

انتخابی تیم ملی بزرگسالان بانوان

محل :آکادمی امیراحتشام زاده تهران

زمان :17 الی 20 خردادماه 98


لینک ها

مهمترین اخبار


تبلیغات


شرح خبر :

تاریخ :
دوشنبه
1397/07/09 22:41
کد خبر
73943

با اعلام فدراسیون بین المللی تنیس روی میز
صعود چشم گیر راکت بدستان ایرانی در رنکینگ جهانی/ نیما عالمیان و ندا شهسواری شماره یک های ایران در رنکینگ جهانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون تنیس روی میز، با اعلام رنکینگ رسمی انفرادی جهان در ماه اکتبر 2018  توسط فدراسیون  بین المللی تنیس رو میز ITTF  رتبه پینگ پنگ بازان ایران در رده های مختلف سنی مشخص شد.

 این رتبه بندی در حالی منتشر شد که نمایندگان کشورمان با صعودی چشمگیر نسبت به ماه های اخیر در لیست رنکینگ ظاهر شده اند.

با توجه به اینکه سیستم رنکینگ فدراسیون جهانی اساسا متکی بر حضور ورزشکاران در میادین معتبر بین المللی می باشد

رتبه های بدست آمده حاکی از این موضوع می باشد که  فدراسیون تنیس روی میز با نگاهی آینده محور و با برنامه ریزی اثر بخش، در مسیر پیشرفت تنیس روی میز کشور گام نهاده است و موفقیت های اخیر تنیس روی میز چه در مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان 2018 آسیا و چه در بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا که هر یک نقطه عطفی در تاریخ تنیس روی میز کشور می باشد  ارتقا  راکت بدستان ایرانی در رنکینگ جهانی را حاصل گشته است.

 

باید توجه داشت که یکی از پارامترهای مهم در سیستم رنکینگ فدراسیون جهانی حضور ورزشکاران در میادین بین المللی در هر ماه میلادی می باشد و اساسا متکی بر نتایج در مسابقاتی خاص نمی باشد.

 

بدین ترتیب علی رغم دشوارتر شدن صعود در سیستم جدید رنکینگ فدراسیون جهانی نیما عالمیان با با جهشی چشم گیر وبا 19 پله صعود در جایگاه 65  و نوشاد عالمیان با 21 پله صعود در جایگاه 74 بزرگسالان مردان جهان ایستاده اند.

در بخش بزرگسالان بانوان نیز ندا شهسواری بانوی المپیکی تنیس روی میز کشورمان با جهشی مثال زدنی و با ارتقایی 73 پله ای در رتبه 178 بانوان ایستاد مهشید اشتری نیز در تعقیب  ندا شهسواری پرشی 75 پله ای داشت و در جایگاه 185 بانوان قرار گرفت.

 

در بخش نوجوانان پسر رادین خیام پس از قهرمانی در تور جهانی گلدن سری نوجوانان در چین تایپه و حضور در تیم منتخب نوجوانان آسیا جهت شرکت در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان  از رتبه 7 به رتبه 6 دنیا صعود کرد.

در این بخش نوید شمس جایگاه یازدهمی خود را حفظ نموده است.

 

در بخش جوانان پسر امین احمدیان با یک پله جابجایی از رتبه 15 در رتبه 16 قرار گرفت و امیررضا عباسی با یک پله صعود در جایگاه 28 جوانان جهان ایستاد.

فایل رنکینگ ورزشکاران ایرانی در ماه اکتبر 2018

 

 

سایت رسمی فدراسیون تنیس روی میز جمهوری اسلامی ایران